Trzecia odsłona spektaklu – międzykulturowego wydarzenia performatywnego inspirowanego „Narodem roślin” Stefano Mancuso.
Polub i zaobserwuj Strefę WolnoSłową na Facebooku i Instagramie!
CZWARTEK I PIĄTEK, 5 i 6 grudnia o godzinie 19:30
Mała Scena Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera w Warszawie
Adres: ul. Zamoyskiego 20, Warszawa, najbliższy przystanek tramwajowy / autobusowy Aleja Zieleniecka oraz SKM / Metro M2 Stadion Narodowy.
Czas trwania — ok. 55 min
Bilety dostępne na stronie Teatru Powszechnego – LINK [CENA: 30 PLN]
Międzypokoleniowy Chór Ruchowy to działanie adresowane do osób 50 +/-, które łączy ruch, gimnastykę, choreografię i taniec. Program chóru budowany jest w oparciu o zadania ruchowe i ćwiczenia choreograficzne, które rozwijane są w trakcie kilkumiesięcznego warsztatu zakończonego każdorazowo otwartym wydarzeniem artystycznym. Do pracy nad ruchem i choreografią chóru wykorzystywane są moduły taneczno-gimnastyczne dostosowywane do aktualnych fizycznych możliwości uczestniczek i uczestników chóru.
W sezonie 2021 – naznaczonym pandemią COVID-19 i związaną z nią izolacją, Międzypokoleniowy Chór Ruchowy przeniósł się w teren. Spotykamy się w wybranej, za każdym razem innej, przestrzeni miasta. Zadaniem osób uczestniczących w zajęciach jest poznanie kontekstu miejsca, jego uwarunkowań architektonicznych, historycznych, społecznych, politycznych, ekologicznych, biologicznych i każdych innych, które posłużą do zbudowania ruchu i choreografii site-specific/oriented (zorientowanej na specyficzne miejsce). Podczas zajęć szukamy wspólnie ruchu i choreografii opowiadających o danym miejscu, a następnie uwieczniamy to na zdjęciach i krótkim wideo. Jako finał cyklu zajęć tworzymy spacer performatywny, którym przeprowadzamy publiczność zatrzymując się w konkretnych miejscach i prezentując ruch oraz choreografię dedykowane tym przestrzeniom.
Zapisy: lukasdeluks@gmail.com
Prowadzenie: Łukasz Wójcicki
W środę 25 listopada 2020 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i pierwszego dnia światowej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Ze Względu Na Płeć, Strefa WolnoSłowa w ramach projektu Międzypokoleniowy Chór Ruchowy zaprosiła na wspólne hybrydowe działanie w realu i wirtualu, które było wykonaniem symbolicznej choreografii inspirowanej gestami oporu z różnych demonstracji i protestów przeciw przemocy.
Dramaturgie społeczne to kontynuacja współpracy Teatru Powszechnego i Fundacji Strefa WolnoSłowa. Ideą projektu jest tworzenie wydarzeń artystycznych, które są wynikiem wspólnej pracy artystów i artystek ze społecznością lokalną – osobami niezwiązanymi profesjonalnie ze sztuką, w różnym wieku i o różnym pochodzeniu kulturowym.
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.