• pl
  • en
  • Aktualności
    15 września, godz. 23:59

    Zapraszamy twórców i twórczynie migranckie do zgłaszania się na tygodniowe rezydencje artystyczne w ramach projektu migrart.waw.pl!

    2 rezydencje na jesieni 2024:
    𝟭𝟰-𝟮𝟬 𝗽𝗮𝘇́𝗱𝘇𝗶𝗲𝗿𝗻𝗶𝗸𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰
    𝟭𝟭-𝟭𝟳 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰
    Deadline zgłoszeń mija 15 września. Wyniki: 22 września

    WIĘCEJ INFORMACJI

    Międzypokoleniowy Chór Ruchowy

    Międzypokoleniowy Chór Ruchowy to działanie adresowane do osób 50 +/-, które łączy ruch, gimnastykę, choreografię i taniec. Program chóru budowany jest w oparciu o zadania ruchowe i ćwiczenia choreograficzne, które rozwijane są w trakcie kilkumiesięcznego warsztatu zakończonego każdorazowo otwartym wydarzeniem artystycznym. Do pracy nad ruchem i choreografią chóru wykorzystywane są moduły taneczno-gimnastyczne dostosowywane do aktualnych fizycznych możliwości uczestniczek i uczestników chóru.

    MChR 2021

    W sezonie 2021 – naznaczonym pandemią COVID-19 i związaną z nią izolacją, Międzypokoleniowy Chór Ruchowy przeniósł się w teren. Spotykamy się w wybranej, za każdym razem innej, przestrzeni miasta. Zadaniem osób uczestniczących w zajęciach jest poznanie kontekstu miejsca, jego uwarunkowań architektonicznych, historycznych, społecznych, politycznych, ekologicznych, biologicznych i każdych innych, które posłużą do zbudowania ruchu i choreografii site-specific/oriented (zorientowanej na specyficzne miejsce). Podczas zajęć szukamy wspólnie ruchu i choreografii opowiadających o danym miejscu, a następnie uwieczniamy to na zdjęciach i krótkim wideo. Jako finał cyklu zajęć tworzymy spacer performatywny, którym przeprowadzamy publiczność zatrzymując się w konkretnych miejscach i prezentując ruch oraz choreografię dedykowane tym przestrzeniom.

    Zapisy: lukasdeluks@gmail.com

    Prowadzenie: Łukasz Wójcicki

    Międzypokoleniowy Chór Ruchowy - Przeciw przemocy!
    fot. Pat Mic

    W środę 25 listopada 2020 r.  z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i pierwszego dnia światowej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Ze Względu Na Płeć,  Strefa WolnoSłowa w ramach projektu Międzypokoleniowy Chór Ruchowy zaprosiła na wspólne hybrydowe działanie w realu i wirtualu, które było wykonaniem symbolicznej choreografii inspirowanej gestami oporu z różnych demonstracji i protestów przeciw przemocy.

    MCHR 2020
    Fot. Pat Mic
    W pierwszym sezonie MCHR  warsztaty z powodu pandemii odbywały się online. Spotkanie finałowe zorganizowaliśmy w Parku Skaryszewskim, a do udziału zaprosiliśmy zarówno osoby uczestniczące do tej pory w zajęciach online, jak i te, które przychodziły na cotygodniowe spotkania do sali warsztatowej Stołu Powszechnego przed pandemią, ale też wszystkich, którzy nigdy jeszcze z nami nie ćwiczyli i chcieli spróbować .
    Dramaturgie społeczne

    Dramaturgie społeczne to kontynuacja współpracy Teatru Powszechnego i Fundacji Strefa WolnoSłowa. Ideą projektu jest tworzenie wydarzeń artystycznych, które są wynikiem wspólnej pracy artystów i artystek ze społecznością lokalną – osobami niezwiązanymi profesjonalnie ze sztuką, w różnym wieku i o różnym pochodzeniu kulturowym.

    W ramach projektu realizowane są wydarze nia w ramach Szkoły Dramaturgów Społecznych – grupy twórczo-szkoleniowej dla osób już piszących i zainteresowanych pisaniem dla teatru zaangażowanego, która skupiona jest wokół idei tworzenia społecznościowego, czerpania z prawdziwych historii uczestników projektu. O część muzyczną projektu znów dba Sound in Space Orchestra, czyli oddolna przestrzeń dla początkujących, ale i profesjonalnych muzyków, jak również miejsce dla wszystkich zainteresowanych eksperymentami z dźwiękiem, improwizacją muzyczną i nauką słuchania. Otwarta grupa stworzona pod batutą Raya Dickaty’ego będzie koncertować oraz zapraszać innych muzyków, jak również pracować nad wytwarzaniem własnych instrumentów. 
     
    W ramach projektu Dramaturgie społeczne można przyłączyć się także do Międzypokoleniowego Chóru Ruchowego – działania adresowanego do osób 50 +/-, które łączy pokolenia przez ruch, gimnastykę, choreografię i taniec. Program Chóru budowany jest na zadaniach ruchowych i ćwiczeniach choreograficznych, które rozwijane będą w trakcie kilkumiesięcznego warsztatu zakończonego otwartym pokazem dla publiczności. W pracy nad ruchem i choreografią MCR wykorzystywane są moduły taneczno-gimnastyczne dostosowywane do aktualnych fizycznych możliwości uczestniczek i uczestników chóru. 
     
    Wszystkim wydarzeniom projektu od kwietnia do grudnia 2021 towarzyszyć będzie program spotkań i warsztatów o tematyce ekologiczno-społecznej
    – Ogród Powszechny, w ramach którego powstała instalacja sensoryczno-dźwiękowa dla maluchów LAS. 

     

     

    Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

    tak
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    Content | Menu | Access panel