• pl
  • en
  • Aktualności
    5 i 6 grudnia, godz. 19:30

    Trzecia odsłona spektaklu – międzykulturowego wydarzenia performatywnego inspirowanego „Narodem roślin” Stefano Mancuso.

    Polub i zaobserwuj Strefę WolnoSłową na Facebooku i Instagramie!

    CZWARTEK I PIĄTEK, 5 i 6 grudnia o godzinie 19:30

    Mała Scena Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera w Warszawie
    Adres: ul. Zamoyskiego 20, Warszawa, najbliższy przystanek tramwajowy / autobusowy Aleja Zieleniecka oraz SKM / Metro M2 Stadion Narodowy.
    Czas trwania — ok. 55 min
    Bilety dostępne na stronie Teatru Powszechnego – LINK [CENA: 30 PLN]

    LAS

    Instalacja sensoryczno-dźwiękowa dla najmłodszych.
    LAS to przestrzeń do odkrywania, dotykania, słuchania, dająca schronienie od pędu i hałasu miasta, miejsce odpoczynku, beztroskiej i  mądrej zabawy.

    O instalacji

    Lubimy spacery po lesie, zapach liści, ziemi i powietrza. Rozbrzmiewającą tysiącem dźwięków ciszę lasu, spokój, błogość, przynoszący odprężenie głęboki oddech wśród drzew oraz nieustanny ruch – drzew, gałęzi, ptaków, zwierząt.
    W LESIE spróbujemy przywołać wszystkie te inspiracje przez kształty, formy, faktury i dźwięki, tak aby stworzyć schronienie od pędu i hałasu miasta, miejsce odpoczynku i beztroskiej, ale mądrej zabawy.
    W świat lasu wprowadzi nas historia pewnego drzewa, które zanim prawdziwym drzewem się stało, jako małe nasionko zamieszkało w ciepłej, miękkiej, pachnącej i wilgotnej ziemi. Otwarta struktura spektaklu pozwoli dzieciom na płynne przejście z pozycji widza do roli aktywnego uczestnika, który wszystkimi zmysłami poznaje bogactwo LASU.
    LAS to przestrzeń do dotykania, eksperymentowania, pociągania, przekładnia, wyciągania, grania, turlania i przeciskania. Przestrzeń odpowiadająca na naturalną potrzebę poznawania świata przez najmłodszych, do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami oraz dzieci z innymi dziećmi. To przestrzeń do obserwacji i działania.

    koncepcja i animacja: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
    scenografia, projekt i wykonanie: Ewa Woźniak, Barbara Wojtkowiak
    muzyka: Ray Dickaty
    występują: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
    współpraca: Inga Tolsdorf, Ida Bączek, Vera Arslaner, Ada Tymińska
    grafika: Karolina Kotowska
    fotografie: Pat Mic

    Czas spektaklu: 10-20 min w zależności od grupy wiekowej. Zabawa: 30 min.
    Czas całego wydarzenia: około 60 min.

    Za względu na specyfikę LASU, wszyscy widzowie są proszeni o zdjęcie obuwia przed wejściem w przestrzeń instalacji. Obowiązuje również noszenie maseczek zasłaniających usta i nos oraz dezynfekcja rąk.

    Zapraszamy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3,5 lat wraz z rodzicami.

    Kalendarium pokazów

    Premiera:
    28 października 2020 roku, godz. 10.30 i 12.30

    Kolejne pokazy:
    29 i 30 października 2020 roku, godz. 10.30 i 12.30
    7, 8 i 9 czerwca 2021 roku, godz. 10.00 i 12.00
    2 i 3 października, godz. 10.30 i 12.30 oraz 4 października, godz. 10.00 i 12.00
    Sala Warsztatowa Stołu Powszechnego w Teatrze Powszechnym w Warszawie
    ul. Zamoyskiego 20

    Dramaturgie społeczne

    Instalacja jest realizowana w ramach projektu Dramaturgie Społeczne.

    Dramaturgie społeczne to kontynuacja współpracy Teatru Powszechnego i Fundacji Strefa WolnoSłowa. Ideą projektu jest tworzenie wydarzeń artystycznych, które są wynikiem wspólnej pracy artystów i artystek ze społecznością lokalną – osobami niezwiązanymi profesjonalnie ze sztuką, w różnym wieku i o różnym pochodzeniu kulturowym.

    W ramach projektu realizowane są wydarze nia w ramach Szkoły Dramaturgów Społecznych – grupy twórczo-szkoleniowej dla osób już piszących i zainteresowanych pisaniem dla teatru zaangażowanego, która skupiona jest wokół idei tworzenia społecznościowego, czerpania z prawdziwych historii uczestników projektu. O część muzyczną projektu znów dba Sound in Space Orchestra, czyli oddolna przestrzeń dla początkujących, ale i profesjonalnych muzyków, jak również miejsce dla wszystkich zainteresowanych eksperymentami z dźwiękiem, improwizacją muzyczną i nauką słuchania. Otwarta grupa stworzona pod batutą Raya Dickaty’ego będzie koncertować oraz zapraszać innych muzyków, jak również pracować nad wytwarzaniem własnych instrumentów. 
     
    W ramach projektu Dramaturgie społeczne można przyłączyć się także do Międzypokoleniowego Chóru Ruchowego – działania adresowanego do osób 50 +/-, które łączy pokolenia przez ruch, gimnastykę, choreografię i taniec. Program Chóru budowany jest na zadaniach ruchowych i ćwiczeniach choreograficznych, które rozwijane będą w trakcie kilkumiesięcznego warsztatu zakończonego otwartym pokazem dla publiczności. W pracy nad ruchem i choreografią MCR wykorzystywane są moduły taneczno-gimnastyczne dostosowywane do aktualnych fizycznych możliwości uczestniczek i uczestników chóru. 
     
    Wszystkim wydarzeniom projektu od kwietnia do grudnia 2021 towarzyszyć będzie program spotkań i warsztatów o tematyce ekologiczno-społecznej
    – Ogród Powszechny, w ramach którego powstała instalacja sensoryczno-dźwiękowa dla maluchów LAS. 

     

    Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

    tak
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    Content | Menu | Access panel