Zapraszamy twórców i twórczynie migranckie do zgłaszania się na tygodniowe rezydencje artystyczne w ramach projektu migrart.waw.pl!
2 rezydencje na jesieni 2024:
𝟭𝟰-𝟮𝟬 𝗽𝗮𝘇́𝗱𝘇𝗶𝗲𝗿𝗻𝗶𝗸𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰
𝟭𝟭-𝟭𝟳 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰
Deadline zgłoszeń mija 15 września. Wyniki: 22 września
Instalacja sensoryczno-dźwiękowa dla najmłodszych.
LAS to przestrzeń do odkrywania, dotykania, słuchania, dająca schronienie od pędu i hałasu miasta, miejsce odpoczynku, beztroskiej i mądrej zabawy.
Lubimy spacery po lesie, zapach liści, ziemi i powietrza. Rozbrzmiewającą tysiącem dźwięków ciszę lasu, spokój, błogość, przynoszący odprężenie głęboki oddech wśród drzew oraz nieustanny ruch – drzew, gałęzi, ptaków, zwierząt.
W LESIE spróbujemy przywołać wszystkie te inspiracje przez kształty, formy, faktury i dźwięki, tak aby stworzyć schronienie od pędu i hałasu miasta, miejsce odpoczynku i beztroskiej, ale mądrej zabawy.
W świat lasu wprowadzi nas historia pewnego drzewa, które zanim prawdziwym drzewem się stało, jako małe nasionko zamieszkało w ciepłej, miękkiej, pachnącej i wilgotnej ziemi. Otwarta struktura spektaklu pozwoli dzieciom na płynne przejście z pozycji widza do roli aktywnego uczestnika, który wszystkimi zmysłami poznaje bogactwo LASU.
LAS to przestrzeń do dotykania, eksperymentowania, pociągania, przekładnia, wyciągania, grania, turlania i przeciskania. Przestrzeń odpowiadająca na naturalną potrzebę poznawania świata przez najmłodszych, do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami oraz dzieci z innymi dziećmi. To przestrzeń do obserwacji i działania.
koncepcja i animacja: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
scenografia, projekt i wykonanie: Ewa Woźniak, Barbara Wojtkowiak
muzyka: Ray Dickaty
występują: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
współpraca: Inga Tolsdorf, Ida Bączek, Vera Arslaner, Ada Tymińska
grafika: Karolina Kotowska
fotografie: Pat Mic
Czas spektaklu: 10-20 min w zależności od grupy wiekowej. Zabawa: 30 min.
Czas całego wydarzenia: około 60 min.
Za względu na specyfikę LASU, wszyscy widzowie są proszeni o zdjęcie obuwia przed wejściem w przestrzeń instalacji. Obowiązuje również noszenie maseczek zasłaniających usta i nos oraz dezynfekcja rąk.
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3,5 lat wraz z rodzicami.
Premiera:
28 października 2020 roku, godz. 10.30 i 12.30
Kolejne pokazy:
29 i 30 października 2020 roku, godz. 10.30 i 12.30
7, 8 i 9 czerwca 2021 roku, godz. 10.00 i 12.00
2 i 3 października, godz. 10.30 i 12.30 oraz 4 października, godz. 10.00 i 12.00
Sala Warsztatowa Stołu Powszechnego w Teatrze Powszechnym w Warszawie
ul. Zamoyskiego 20
Instalacja jest realizowana w ramach projektu Dramaturgie Społeczne.
Dramaturgie społeczne to kontynuacja współpracy Teatru Powszechnego i Fundacji Strefa WolnoSłowa. Ideą projektu jest tworzenie wydarzeń artystycznych, które są wynikiem wspólnej pracy artystów i artystek ze społecznością lokalną – osobami niezwiązanymi profesjonalnie ze sztuką, w różnym wieku i o różnym pochodzeniu kulturowym.
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.