• pl
  • en
  • Aktualności
    5 i 6 grudnia, godz. 19:30

    Trzecia odsłona spektaklu – międzykulturowego wydarzenia performatywnego inspirowanego „Narodem roślin” Stefano Mancuso.

    Polub i zaobserwuj Strefę WolnoSłową na Facebooku i Instagramie!

    CZWARTEK I PIĄTEK, 5 i 6 grudnia o godzinie 19:30

    Mała Scena Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera w Warszawie
    Adres: ul. Zamoyskiego 20, Warszawa, najbliższy przystanek tramwajowy / autobusowy Aleja Zieleniecka oraz SKM / Metro M2 Stadion Narodowy.
    Czas trwania — ok. 55 min
    Bilety dostępne na stronie Teatru Powszechnego – LINK [CENA: 30 PLN]

    Młodzieżowe Laboratorium Praktyk Twórczych

    Zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat do udziału
    w warsztatach twórczych w Teatrze Powszechnym.

    START 23/24 marca.
    FINAŁ 20 czerwca

    Dołącz do nas kiedy chcesz!

    Młodzieżowe Laboratorium Praktyk Twórczych

    Zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat i licealną do udziału w projekcie fundacji Strefa WolnoSłowa 𝗠ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲ż𝗼𝘄𝗲 𝗟𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿𝗶𝘂𝗺 𝗣𝗿𝗮𝗸𝘁𝘆𝗸 𝗧𝘄ó𝗿𝗰𝘇𝘆𝗰𝗵, który odbędzie się od marca do czerwca 2024 w systemie weekendowych (sobota-niedziela) spotkań raz w miesiącu. Cały proces zakończymy 20 czerwca pokazem otwartym dla publiczności.

    DATY ZAPLANOWANYCH SPOTKAŃ

    • 23-24 marca
    • 21-21 kwietnia
    • 11-12 maja
    • 8-9 czerwca
    • 20 czerwca – FINAŁ – POKAZ

    W trakcie Laboratorium poznasz różne techniki, narzędzia i strategie artystyczne w polu sztuk performatywnych, jak taniec, choreografia, ruch sceniczny, muzyka, performance i teatr. Będziemy pracować nad obecnością sceniczną, ruchem i śpiewem zespołowym, nad relacją wobec siebie na scenie i wobec przestrzeni. Nad tekstem, kompozycją ruchu, dramaturgią i strukturą działania scenicznego. Dowiesz się jaka jest różnica pomiędzy choreografią a ruchem scenicznym, teatrem a performansem, osobą aktorską a performerską, dźwiękiem a muzyką.

    Będziemy pracować z ciałem i głosem. Kierunek, w jakim pójdziemy zależy od was. Będziemy gadać wspólnie, co was interesuje, inspiruje, złości i frustruje. Będziemy pisać. Każdy weekend w miesiącu będzie poświęcony trochę innym zagadnieniom, ale naszym celem będzie wspólne stworzenie działania artystycznego łączącego w sobie ruch/taniec, śpiew/dźwięk, teatr/performans a pod koniec naszego procesu razem zbudujemy strukturę naszego działania performatywnego, które zaprezentujemy publiczności tak, jak sobie to wspólnie wymyślimy.

    Dla nas ważna jest praca na zasadach demokratycznych, równościowych i partnerskich, gdzie również my uczymy się od was. Inną ważną rzeczą jest proces naszej pracy, równie istotny, jeśli nie bardziej, co efekt końcowy. Zależy nam przede wszystkim na stworzeniu małej czasowej społeczności wokół tego projektu, w której możemy się czuć bezpiecznie, wzajemnie się (w)spierać, dyskutować i inspirować. Chcemy, żeby to była przestrzeń otwarta na niewiedzę, niepewność, eksperyment.
    ZAPISY

    Zapisy prowadzimy przez formularz Google’a:
    https://forms.gle/niKWySGKuXpDqYYPA

    𝗡𝗮 𝘁𝘄𝗼𝗷𝗲 𝘇𝗴ł𝗼𝘀𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗰𝘇𝗲𝗸𝗮𝗺𝘆 𝗱𝗼 𝟭8 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮!

    Teatr Powszechny, ul. Zamoyskiego 20 (Praga-Południe)

    Udział w warsztatach jest bezpłatny!

    Warsztaty będą prowadzone w językach polskim i angielskim.
    KURATORZY

    Kuratorzy projektu: Łukasz Wójcicki i Stanley Ndua

    Stanley Ndua – jest Kenijczykiem mieszkającym w Warszawie. Działacz, społecznik i lider młodzieżowy, od najmłodszych lat zaangażowany w działalność prospołeczną i pracujący w organizacjach pozarządowych. Został powołany przez Biuro Ministerstwa Decentralizacji i Planowania do pracy na stanowisku koordynatora projektów społeczności młodzieżowych w Nairobi. Stanley z wykształcenia jest menedżerem ds. rozwoju, studiuje także nauki polityczne, media społecznościowe i fotografię uliczną. W projekcie „Młode Laboratorium Praktyk Twórczych” będzie współkoordynatorem, głównie prowadzącym działania związane z budowaniem zespołu, mentoringiem i podejmowaniem decyzji grupowych.

    Łukasz Wójcicki – performer, tancerz, mover, wieloletni aktor teatru fizycznego. Od 2016 roku związany z działaniami artystyczno-społecznymi Strefy WolnoSłowej jako performer i choreograf. Absolwent Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, dwuletniego kursu „Choreografii Eksperymentalnej” kolektywu Centrum w Ruchu i IC SNDO School For A New Dance Development w Amsterdamie. Certyfikowany instruktor cross-treningu, samoobrony i systemu gimanstyczno-treningowego Animal Flow. Prowadzi warsztaty i laboratoria ruchowo-taneczne w kraju i za granicą. Od 2019 prowadzi Międzypokoleniowy Chór Ruchowy.

    Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawa oraz Allianz Foundation

    tak
    tak
    tak
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    Content | Menu | Access panel