Zapraszamy twórców i twórczynie migranckie do zgłaszania się na tygodniowe rezydencje artystyczne w ramach projektu migrart.waw.pl!
2 rezydencje na jesieni 2024:
𝟭𝟰-𝟮𝟬 𝗽𝗮𝘇́𝗱𝘇𝗶𝗲𝗿𝗻𝗶𝗸𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰
𝟭𝟭-𝟭𝟳 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰
Deadline zgłoszeń mija 15 września. Wyniki: 22 września
Zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat do udziału
w warsztatach twórczych w Teatrze Powszechnym.
START 23/24 marca.
FINAŁ 20 czerwca
Dołącz do nas kiedy chcesz!
Zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat i licealną do udziału w projekcie fundacji Strefa WolnoSłowa 𝗠ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲ż𝗼𝘄𝗲 𝗟𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿𝗶𝘂𝗺 𝗣𝗿𝗮𝗸𝘁𝘆𝗸 𝗧𝘄ó𝗿𝗰𝘇𝘆𝗰𝗵, który odbędzie się od marca do czerwca 2024 w systemie weekendowych (sobota-niedziela) spotkań raz w miesiącu. Cały proces zakończymy 20 czerwca pokazem otwartym dla publiczności.
DATY ZAPLANOWANYCH SPOTKAŃ
W trakcie Laboratorium poznasz różne techniki, narzędzia i strategie artystyczne w polu sztuk performatywnych, jak taniec, choreografia, ruch sceniczny, muzyka, performance i teatr. Będziemy pracować nad obecnością sceniczną, ruchem i śpiewem zespołowym, nad relacją wobec siebie na scenie i wobec przestrzeni. Nad tekstem, kompozycją ruchu, dramaturgią i strukturą działania scenicznego. Dowiesz się jaka jest różnica pomiędzy choreografią a ruchem scenicznym, teatrem a performansem, osobą aktorską a performerską, dźwiękiem a muzyką.
Będziemy pracować z ciałem i głosem. Kierunek, w jakim pójdziemy zależy od was. Będziemy gadać wspólnie, co was interesuje, inspiruje, złości i frustruje. Będziemy pisać. Każdy weekend w miesiącu będzie poświęcony trochę innym zagadnieniom, ale naszym celem będzie wspólne stworzenie działania artystycznego łączącego w sobie ruch/taniec, śpiew/dźwięk, teatr/performans a pod koniec naszego procesu razem zbudujemy strukturę naszego działania performatywnego, które zaprezentujemy publiczności tak, jak sobie to wspólnie wymyślimy.
Zapisy prowadzimy przez formularz Google’a:
https://forms.gle/niKWySGKuXpDqYYPA
𝗡𝗮 𝘁𝘄𝗼𝗷𝗲 𝘇𝗴ł𝗼𝘀𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗰𝘇𝗲𝗸𝗮𝗺𝘆 𝗱𝗼 𝟭8 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮!
Teatr Powszechny, ul. Zamoyskiego 20 (Praga-Południe)
Udział w warsztatach jest bezpłatny!
Kuratorzy projektu: Łukasz Wójcicki i Stanley Ndua
Stanley Ndua – jest Kenijczykiem mieszkającym w Warszawie. Działacz, społecznik i lider młodzieżowy, od najmłodszych lat zaangażowany w działalność prospołeczną i pracujący w organizacjach pozarządowych. Został powołany przez Biuro Ministerstwa Decentralizacji i Planowania do pracy na stanowisku koordynatora projektów społeczności młodzieżowych w Nairobi. Stanley z wykształcenia jest menedżerem ds. rozwoju, studiuje także nauki polityczne, media społecznościowe i fotografię uliczną. W projekcie „Młode Laboratorium Praktyk Twórczych” będzie współkoordynatorem, głównie prowadzącym działania związane z budowaniem zespołu, mentoringiem i podejmowaniem decyzji grupowych.
Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawa oraz Allianz Foundation