• pl
  • en
  • Aktualności
    5 i 6 grudnia, godz. 19:30

    Trzecia odsłona spektaklu – międzykulturowego wydarzenia performatywnego inspirowanego „Narodem roślin” Stefano Mancuso.

    Polub i zaobserwuj Strefę WolnoSłową na Facebooku i Instagramie!

    CZWARTEK I PIĄTEK, 5 i 6 grudnia o godzinie 19:30

    Mała Scena Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera w Warszawie
    Adres: ul. Zamoyskiego 20, Warszawa, najbliższy przystanek tramwajowy / autobusowy Aleja Zieleniecka oraz SKM / Metro M2 Stadion Narodowy.
    Czas trwania — ok. 55 min
    Bilety dostępne na stronie Teatru Powszechnego – LINK [CENA: 30 PLN]

    Teatr Nieprawdopodobnego wieku

    Zapraszamy na cotygodniowe wielokulturowe warsztaty dla kobiet 50+ pt „Teatr Nieprawdopodobnego wieku”! Pierwsze spotkanie w październiku! Zapraszamy Cię do udziału w projekcie, jeśli masz więcej niż 50 lat i chcesz spędzić czas w ciepłej, przyjaznej atmosferze, nauczyć się czegoś nowego, podszkolić swój polski/angielski lub po prostu poczuć się lepiej.

    Warsztaty


    Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek od 𝟭𝟴.𝟬𝟬 do 𝟮𝟭.𝟬𝟬 w Sali Warsztatowej Teatru Powszechnego, ul. Zamoyskiego 20.

    Start warsztatów: 𝟭 𝙥𝙖𝙯́𝙙𝙯𝙞𝙚𝙧𝙣𝙞𝙠𝙖 𝟮𝟬𝟮𝟰
    Finał – performance: 17 𝙜𝙧𝙪𝙙𝙣𝙞𝙖 𝟮𝟬𝟮𝟰

    Udział w warsztatach jest bezpłatny


     

    Teatr Nieprawdopodobnego wieku

    Zapraszamy Cię do udziału w projekcie, jeśli masz więcej niż 50 lat i chcesz spędzić czas w ciepłej, przyjaznej atmosferze, nauczyć się czegoś nowego lub po prostu poczuć się lepiej.

    𝑇𝑒𝑎𝑡𝑟 𝑁𝑖𝑒𝑝𝑟𝑎𝑤𝑑𝑜𝑝𝑜𝑑𝑜𝑏𝑛𝑒𝑔𝑜 𝑤𝑖𝑒𝑘𝑢 to seria warsztatów dla kobiet o różnym pochodzeniu kulturowym, na których będziemy pracować z głosem, zgłębiać sztukę sceniczną i próbować swoich sił w grach aktorskich, wykonywać ćwiczenia uświadamiające i wyrażające ciało, pisać teksty i wyrażać swoje myśli za pomocą słów.

    Nie ma znaczenia, czy masz doświadczenie w teatrze lub sztuce. Nie musisz być Polką, pochodzić z Polski lub perfekcyjnie (albo wcale) mówić po polsku. Ważne jest, abyś chciała spróbować czegoś nowego i była otwarta na nowe wrażenia.

    Ostatnim etapem naszych warsztatów będzie stworzenie wspólnego performansu. Tematem wydarzenia będzie to, co interesuje nas, kobiety po pięćdziesiątce, to, o czym chcemy mówić otwarcie, co chcemy wyrazić i o czym rozmawiać z widzami.

    Zajęcia odbywać się będą 𝙬 𝙠𝙖𝙯̇𝙙𝙮 𝙬𝙩𝙤𝙧𝙚𝙠 𝙤𝙙 𝟭𝟴.𝟬𝟬 𝙙𝙤 𝟮𝟭.𝟬𝟬 w Sali Warsztatowej Teatru Powszechnego, ul. Zamoyskiego 20.
    Prowadzenie

    𝘼𝙡𝙖𝙣𝙖 𝙄𝙫𝙤𝙧𝙮 – reżyserka teatralna, aktorka teatralna i filmowa, instruktorka teatralna i ruchowa. Urodziła się w Ukrainie, w wieku 16 lat przeprowadziła się do Mińska w Białorusi, gdzie ukończyła Białoruski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuki w na kierunku reżyseria. Od tej pory reżyseruje spektakle, organizuje działania teatralne, pracuje jako wykładowczyni w dziedzinie teatru.
    Doświadczenie reżyserskie i aktorskie zdobywała współpracując z licznymi teatrami w Białorusi, przez wiele lat prowadziła również teatralną grupę młodzieżową. Od 2021 mieszka i pracuje w Polsce. Więcej informacji: https://alana-ivory.my.canva.site/ oraz https://migrart.waw.pl/user/alana.ivory/

    𝙆𝙖𝙩𝙖𝙧𝙯𝙮𝙣𝙖 𝙎𝙩𝙚𝙛𝙖𝙣𝙤𝙬𝙞𝙘𝙯 – performerka, choreografka, producentka, instruktorka tańca. Prowadzi warsztaty wielokulturowe w Strefie WolnoSłowej i opracowuje ruch sceniczny i choreografie do spektakli. Współpracowała z Teatrem Gardzienice, Teatrem Makata, Teatrem Akt, Teatrem Amanitas (CZ), Instant Acts (D). Absolwentka Choreografii i Teorii Tańca oraz Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Zrealizowane przez nią formy sceniczne oscylują pomiędzy teatrem tańca, teatrem oraz performansem. Swoje prace pokazywała na festiwalach i scenach w Polsce, Niemczech, Belgii, Ukrainie, Słowacji, Czechach.

    Warsztaty i performance końcowy są realizowane w ramach projektu 𝐎𝐃𝐖𝐀𝐆𝐀, 𝐖𝐎𝐋𝐍𝐎ŚĆ, 𝐖𝐘𝐎𝐁𝐑𝐀Ź𝐍𝐈𝐀 współfinansowanego ze środków m.st Warszawy oraz Allianz Foundation

    tak
    tak
    tak
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    Content | Menu | Access panel