• pl
  • en
  • Aktualności
    5 i 6 grudnia, godz. 19:30

    Trzecia odsłona spektaklu – międzykulturowego wydarzenia performatywnego inspirowanego „Narodem roślin” Stefano Mancuso.

    Polub i zaobserwuj Strefę WolnoSłową na Facebooku i Instagramie!

    CZWARTEK I PIĄTEK, 5 i 6 grudnia o godzinie 19:30

    Mała Scena Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera w Warszawie
    Adres: ul. Zamoyskiego 20, Warszawa, najbliższy przystanek tramwajowy / autobusowy Aleja Zieleniecka oraz SKM / Metro M2 Stadion Narodowy.
    Czas trwania — ok. 55 min
    Bilety dostępne na stronie Teatru Powszechnego – LINK [CENA: 30 PLN]

    OGRÓD POWSZECHNY

    Co roku przestrzeń wybrukowanego teatralnego parkingu na skrzyżowaniu Alei Zielenieckiej i Targowej zamienia się na parę miesięcy w Ogród Powszechny – zazieleniony plac z roślinami ozdobnymi i grządkami warzywnymi, gdzie od maja do września spotykamy się zarówno przy wspólnym sadzeniu roślin, podlewaniu i opiece nad nimi, jak i siadamy przy wspólnym stole, gdzie co tydzień można porozmawiać i posłuchać o filozofii, książkach, historii, przyrodzie, czy globalnej odpowiedzialności.

    O Ogrodzie

    Nasz ogród to nie tylko sadzenie roślin, ale przede wszystkim przestrzeń do wspólnej refleksji, wymiany zdań i spostrzeżeń na temat świata i ludzi – w dialogu z naukowcami, aktywistkami i artystkami. Przez ostatnie lata w Ogrodzie Powszechnym wspólnie z Teatrem Powszechnym organizowałyśmy m.in. pokazy filmów dokumentalnych we współpracy z Docs Against Gravity, cykliczne spotkania “Filozofii w Ogrodzie”, w czasie której Tomasz Stawiszyński, od dwóch sezonów razem z Pawłem Boguszewskim, wraz z zaproszonymi gośćmi zastanawiają się nad rozwikłaniem rozmaitych kwestii filozoficznych prowokując jeszcze więcej pytań i wątpliwości, warsztaty taneczne, cykl “Fizyka w Ogrodzie” prowadzony przez Jana Chwedeńczuka i Grzegorza Łacha czy “Historię w Ogrodzie” zainicjowaną przez Karolinę Lewicką. Ogród stał się miejscem spotkania dla Reportażowego Klubu Książki Strefy WolnoSłowej, dla licznych działań warsztatowych dla dzieci m.in. cyklu zajęć rodzinnych “Co rośnie w ogrodzie”, czy dla “Pisania co wtorek” moderowanego przez Tomasza Gromadkę i jogi prowadzonej przez Klaudię Szott.

    MIASTO SZCZĘŚLIWE – Festiwal Sztuki i Społeczności
    Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku

    tak
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    Content | Menu | Access panel