• pl
  • en
  • Aktualności
    Deadline: 27 października, godz. 23:59

    Here’s the translation into Polish:

    Otrzymaj 3000 PLN na swoją inicjatywę.

    Czekamy na Twoje zgłoszenie do 27 października 2024 roku.

    Wyniki naboru zostaną ogłoszone 4 listopada 2024 roku.

    Aplikuj poprzez formularz: https://strefawolnoslowa.pl/at_home_2024


    Zajmujesz  się teatrem, filmem, fotografią, muzyką, pisarstwem lub rzemiosłem? Pracowałeś/aś zawodowo w sztuce w swoim kraju, ale nie masz okazji robić tego w Polsce? Chcesz zorganizować wydarzenie kulturalne lub budować społeczność poprzez sztukę? Niezależnie od tego, czy dzielisz się swoją twórczością, czy wspierasz innych, my możemy Ci pomóc!

    Każdy uczestnik otrzyma mikrogrant w wysokości 3000 PLN. Będziesz miał/a szansę zrealizować swój projekt i wziąć udział w warsztatach z planowania, realizacji i komunikacji projektów, które odbędą się 16 i 17 listopada w Warszawie.

    Program zakończy się spotkaniem z wszystkimi uczestnikami, na którym zostaną zaprezentowane zrealizowane inicjatywy, 2 marca 2025 roku, również w Warszawie.

    Program stypendialny JESTEŚ U SIEBIE – mikrogrant na start!

    Zapraszamy wszystkie osoby migranckie, a przede wszystkim te z doświadczeniem uchodźczym do projektu wsparcia inicjatyw artystycznych i kulturalno-społecznych “Jesteś u siebie!”. 

    O projekcie

    Zajmujesz się działaniami artystycznymi (teatrem, filmem, fotografią, muzyką, poezją, pisaniem, rękodziełem, tańcem itd.)?  W swoim kraju pochodzenia zajmowałeś/aś się sztuką profesjonalnie, ale w Polsce nie miałaś/eś jeszcze takiej możliwości? Chcesz zorganizować wydarzenie kulturalne dla swojej społeczności? A może chcesz stworzyć społeczność poprzez działanie kulturalne? Myślisz o podzieleniu się ze światem swoją twórczością pisarską, malarską, fotograficzną, performatywną?Potrzebujesz wsparcia, żeby dalej zajmować się tworzeniem albo chcesz wspierać innych poprzez swoją twórczość? Szukasz inspiracji i motywacji do działania?

    Zgłoś swoją inicjatywę do naszego programu!

    Proponowane inicjatywy mogą:

    – mieć charakter jednorazowego wydarzenia artystycznego czy kulturalno-społecznego; – być początkiem/częścią większego projektu/działania; – dotyczyć rozwijania czy kontynuacji Twoich pasji czy działań artystyczno-społecznych, którymi zajmowałaś / zajmowałeś się przed przyjazdem do Polski; – być realizowane samodzielnie bądź w grupie, z aktywnym udziałem innych osób; – być proponowane przez każdą osobę migrancką i uchodźczą, bez względu na pochodzenie, status prawny czy wcześniejsze doświadczenie artystyczne. 

    Każda z uczestniczek i uczestników projektu otrzyma minigrant w wysokości 3 000 zł oraz będzie miała okazję udziału w weekendowych warsztatach/szkoleniach dotyczących m.in. tworzenia i rozwijania swoich projektów i budowania wokół nich sieci współpracy (25 i 26 listopada 2023).

    Na zgłoszenia czekamy do 22 października 2023. Wasze zgłoszenia będą oceniane przez zespół Strefy Wolnosłowej. Wyniki naboru ogłosimy 31 października. 

    ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY PRZEZ FORMULARZ

    WYNIKI NABORU DO II EDYCJI

    Z wielką radością ogłaszamy wyniki naboru do drugiej edycji programu „Jesteś u siebie”

    Oto lista osób, które otrzymają mikrogrant w wysokości 3000 PLN brutto:

    • Elderderi Eldoud🕺 Voguing
    • Hajar Outamamat 🎙️ Podcast / Warsztaty głosowe
    • Amy Muhoro i Qamar Subow 🎥 Film taneczny
    • Aimable Mugabo ♻️ Warsztaty rzemieślniczo-recyklingowe
    • Mark Kagramanyan i Matsvei Kagramanyan 🙌 Klub towarzystki dla młodych migrantów z niepełnosprawnościami
    • Paulina Dzemidovitch 📸 Noc artystyczna, fotografia, sztuka społeczno-polityczna
    • Iryna Khvainitskaya 🏫 Świetlica dla dzieci
    • Tchouta Nana Ubrich Branly 🥁 Afro-dance
    • Vladyslav Yurchenko 🖼️ Seria grafik, plakatów i naklejek
    • Ekaterina Klimovich ✂️ Warsztaty manualne

    Program jest finansowany ze środków Stichting Vluchteling w ramach współpracy Strefy WolnoSłowej i Stowarzyszenia Egala

    tak
    tak
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    Content | Menu | Access panel