Trzecia odsłona spektaklu – międzykulturowego wydarzenia performatywnego inspirowanego „Narodem roślin” Stefano Mancuso.
Polub i zaobserwuj Strefę WolnoSłową na Facebooku i Instagramie!
CZWARTEK I PIĄTEK, 5 i 6 grudnia o godzinie 19:30
Mała Scena Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera w Warszawie
Adres: ul. Zamoyskiego 20, Warszawa, najbliższy przystanek tramwajowy / autobusowy Aleja Zieleniecka oraz SKM / Metro M2 Stadion Narodowy.
Czas trwania — ok. 55 min
Bilety dostępne na stronie Teatru Powszechnego – LINK [CENA: 30 PLN]
Odwaga, wolność, wyobraźnia to trzyletni projekt Strefy WolnoSłowej w ramach którego realizujemy działania wielokulturowe i międzypokoleniowe z artystkami i artystami migranckimi.
Odwaga, wolność, wyobraźnia to nowy projekt Strefy WolnoSłowej, w ramach którego chcemy poszerzyć grono artystek i artystów migranckich współpracujących z naszą organizacją. Od lat głównym zainteresowaniem działań Strefy jest praca twórcza z międzypokoleniowymi grupami osób o różnym pochodzeniu kulturowym i w rozmaitym stopniu zaangażowanych wcześniej w inicjatywy artystyczne. Inspiruje nas wymiana historii, praca z biografiami, wspólne poszukiwanie form dla opowieści i doświadczeń, inicjowanie procesów partycypacyjnych i przestrzeni spotkania dla różnorodności.
Odwaga, wolność, wyobraźnia przewiduje open calle dla artystów i artystek, warsztaty narzędziowe dla osób zainteresowanych prowadzeniem warsztatów i inicjowaniem wydarzeń ze społecznościami międzykulturowymi, procesy warsztatowe i międzypokoleniowe laboratorium twórcze dla młodzieży.
Odwaga, wolność, wyobraźnia to program, w którym na warsztat bierzemy tytułowe pojęcia. Chcemy, aby podejmowane projekty rozwijały zarówno w uczestnikach i uczestniczkach, jak i w inicjatorach i inicjatorkach działań wrażliwość, wyobraźnię, umiejętność współpracy i odwagę, a dążyły do tego poprzez rozmaite formy twórcze: warsztaty, spacery, wymianę wiedzy, wydarzenia performatywne, wzajemne wsparcie i inspiracje.
W pierwszy roku realizacji projektu skupimy się na pojęciu ODWAGI.
W kwietniu 2023 roku ogłosiliśmy nabór dla artystów i artystek, którzy będą zainteresowani_e realizacją performatywnych, międzypokoleniowych i międzykulturowych działań inspirowanych pojęciem Odwagi.
Z kilkunastu zgłoszeń wybraliśmy propozycje dwóch artystek Yaroslavy Holysh i Tati Lemeshevej, które swoje działania zrealizowały w lipcu 2023 roku,
→ Yaroslava Holysh zaprosiła wielokulturową i międzypokoleniową grupę do stworzenia muralu Be Brave na ścianie budynku mieszczącego się na ulicy Chłodnej 10. W trakcie warsztatów uczestniczki działania krok po kroku przeszły przez wszystkie teoretyczne i praktyczne etapy przygotowania muralu, co umożliwiło im zrealizowanie projektu na ścianie na warszawskiej Woli.
♦ Wydarzenie na FB
→ Tati Lemesheva poprowadziła warsztaty z tańca intuicyjnego – innowacyjnej metody mającej na celu stworzenie przestrzeni, w której umysł i ciało mogą się spotkać i komunikować. W trakcie zajęć uczestniczki i uczestnicy zachęcani byli do swobodnego poruszania się zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym. Poprzez taniec intuicyjny, mogli odkrywać własną unikalną ekspresję i wyzwalać potencjał, który może być skrywany w ich ciele i umyśle.
Cykl warsztatów z tańca intuicyjnego odbył się w dniach 7-9 lipca w Teatrze Powszechnym z finałem w Parku Skaryszewskim.
♦ Wydarzenie na FB
Młodzieżowe Laboratorium Praktyk Twórczych to eksperymentalna przestrzeń działań artystycznych, w której o przebiegu procesu twórczego decyduje młodzież. Wspólnie eksplorujemy obszary sztuk performatywnych i wizualnych. Inspirujemy się i zasilamy wyobraźnię sztuką współczesną i sobą nawzajem. Ważnym elementem naszych spotkań jest sam proces pracy i budowanie czasowej wspólnoty twórczej opartej na wspólnych wartościach, ale może na różnych drogach dochodzenia do nich.
Spotkania odbywają się w sali warsztatowej STÓŁ POWSZECHNY w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera (ul. Zamoyskiego 20) w każdy wtorek w godz. 18.00-20.00. START 19 września!
Jeśli chcesz dołączyć do grupy, napisz do nas: lukasdeluks@gmail.com
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy.