• pl
  • en
  • Aktualności
    5 i 6 grudnia, godz. 19:30

    Trzecia odsłona spektaklu – międzykulturowego wydarzenia performatywnego inspirowanego „Narodem roślin” Stefano Mancuso.

    Polub i zaobserwuj Strefę WolnoSłową na Facebooku i Instagramie!

    CZWARTEK I PIĄTEK, 5 i 6 grudnia o godzinie 19:30

    Mała Scena Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera w Warszawie
    Adres: ul. Zamoyskiego 20, Warszawa, najbliższy przystanek tramwajowy / autobusowy Aleja Zieleniecka oraz SKM / Metro M2 Stadion Narodowy.
    Czas trwania — ok. 55 min
    Bilety dostępne na stronie Teatru Powszechnego – LINK [CENA: 30 PLN]

    Światowy Dzień Uchodź_czyń | Strefa na Jazdowie

    Z okazji Światowego Dnia Uchodź_czyń, który przypada 20 czerwca, w Rotacyjnym Domu Kultury na Jazdowie w dniach 19-25 czerwca odbyły się wielokulturowe warsztaty dla dzieci i dorosłych, koncert, performance oraz slam poetycki.

    PROGRAM WYDARZEŃ

    KONCERT SOUND IN SPACE ORCHESTRA
    19 czerwca, godz. 20.00

    Sound in Space Orchestra to kolektyw improwizacji muzycznej stworzony pod batutą Raya Dickat’ego. Orkiestra eksperymentuje z dźwiękami tradycyjnych instrumentów i tych stworzonych samodzielnie przez grupę.

    Więcej informacji o koncercie znajdziesz TU

    WARSZTATY UMUZYKALNIAJĄCO-SENSORYCZNE 
    20 czerwca, godz. 10:30-12.00

    Zapraszamy dzieci do lat 3, razem z rodzicami/opiekunami do wspólnej przygody w odkrywaniu świata dźwięków, kolorów, zapachów i smaków. Warsztat łączy elementy muzyczne – śpiewanie metodą Gordona, granie na instrumentach, z zabawami pozwalającymi na swobodne i twórcze eksperymenty, pogłębiające odczucia sensoryczne u dziecka. Warsztaty odbywają się we współpracy z Polskim Forum Migracyjnym.

    Prowadzące: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska

     

    „DRZWI NA ZACHÓD” – WARSZTATY PERFORMATYWNE I PRZESTRZEŃ OPOWIEŚCI
    21 czerwca, godz. 19.00-21.00

    Przyłącz się do tworzenia dramaturgii cyklu wydarzeń performatywnych o dwóch latach kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej.
    Drzwi na Zachód to działanie z pogranicza badania i performansu inspirowane książką Mohsina Hamida o tym samym tytule. To przestrzeń opowieści – indywidualne spotkania i wywiady oraz warsztaty performatywne mające na celu zbieranie historii i refleksji dotyczących sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Wydarzenia kierowane są do wszystkich osób zaangażowanych w jakikolwiek sposób w działania pomocowe na granicy polsko-białoruskiej i otwartych na podzielenie się swoimi doświadczeniami. Zebrane materiały staną się podstawą i inspiracją do stworzenia akcji i wydarzeń performatywnych w najbliższych miesiącach.

    Działania są realizowane w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.

    Prowadzenie, zgłoszenia do przestrzeni opowieści i na warsztaty:

    Alicja Borkowska alaborkowska@gmail.com bądź przez Signal 602 256 775.

     

    MIGRART.WAW.PL – WARSZTATY DLA ARTYSTÓW I ARTYSTEK MIGRANCKICH
    22 czerwca, godz. 19.00-21.00

    Migrart.waw.pl oraz inicjatywa sekktor zapraszają artystki i artystów migranckich oraz menadżerów i menadżerki kultury na warsztaty  „Sposoby prezentacji twórczości”, które poprowadzą: 𝗞𝗮𝘁𝘀𝗶𝗮 𝗥𝗮𝗺𝗮𝗻𝗰𝗵𝘆𝗸 i  𝗟𝗲𝗻𝗮 𝗞𝗮𝗻𝘁𝘀𝗲𝘃𝗶𝗰𝗵.

    ZGŁOŚ SIĘ! 

    Gdzie: Rotacyjny Dom Kultury ul. Jazdów 3/18
    Godzina: 18-20

     

    PIKNIK MIGRANCKI
    25 czerwca, godz. 16.00-21.00

    Wielokulturowy piknik performatywny. Czas spotkania, bycia razem, wspólnego tworzenia i wzajemnej radości. Planujemy wiele atrakcji, m.in. kreatywne zajęcia z improwizacji tanecznej, migrancki slam poetycki i plenerowy performance Any Mackiewicz “Spowiedź”.


    Zachęcamy również do przyniesienia ze sobą koców, jedzenia oraz picia.


    Więcej informacji o pikniku znajdziesz TU

    Koncert Sound in Space Orchestra
    19 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy na koncert Sound in Space Orchestra w Rotacyjnym Domu Kultury na Jazdowie (ul. Jazdów 3/18).   Na koncercie usłyszymy eksperymenty z dźwiękami tradycyjnych instrumentów i tych stworzonych samodzielnie przez grupę.
    Wystąpią: Ray Dickaty, Aleksandra Łata, Waldemar Sorin, Weronika Bielecka, Jacek Filc, Paulina Kowalska, Aleksandra Nowakowska, Mateusz Bogucki, Basia Herman, Vlad Valkovich, Mamadou Goo Ba, Kasia Drużycka, Agnieszka Bąk, Andrey Jarchenko.
    𝗦𝗼𝘂𝗻𝗱 𝗶𝗻 𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲 𝗢𝗿𝗰𝗵𝗲𝘀𝘁𝗿𝗮 to otwarta grupa improwizacji muzycznej stworzona pod batutą Raya Dickat’ego, która regularnie spotyka się w Teatrze Powszechnym oraz występuje w spektaklach Strefy WolnoSłowej. To przestrzeń dla początkujących, ale i profesjonalnych muzyków, jak również miejsce dla wszystkich zainteresowanych eksperymentami z dźwiękiem, improwizacją muzyczną i nauką słuchania.
    Migrart.waw.pl - warsztaty

    W czwartek 22 czerwca Migrart.waw.pl oraz inicjatywa sekktor zapraszają artystki i artystów migranckich oraz menadżerów i menadżerki kultury na warsztaty  „Sposoby prezentacji twórczości”, które poprowadzą: 𝗞𝗮𝘁𝘀𝗶𝗮 𝗥𝗮𝗺𝗮𝗻𝗰𝗵𝘆𝗸 i  𝗟𝗲𝗻𝗮 𝗞𝗮𝗻𝘁𝘀𝗲𝘃𝗶𝗰𝗵.

    Istnieje wiele sposobów, w jakie artyści i menadżerowie sztuki mogą prezentować swoją praktykę artystyczną w kontaktach z fundatorami, partnerami, współpracownikami lub lokalami. Potężną, prostą i wykonalną opcją jest spakowanie własnej praktyki lub kreatywnego pomysłu w formę projektu.
    Podczas naszych warsztatów chcemy pomóc uczestnikom lepiej zrozumieć ramy projektu dla pomysłów artystycznych i pitchingu jako aktualnego narzędzia prezentacji projektu w różnych kontekstach profesjonalnego networkingu.

    Podczas warsztatów uczestnicy
    ▪️ odkryją, czym właściwie jest projekt i jego ramy, co czyni go kompletnym i jakich elementów nie należy pomijać;
    ▪️ zbadać pitching jako sposób prezentacji projektu artystycznego, jego cele, główne elementy, cechy szczególne i – co ważne – różnice w stosunku do rozmowy z artystą jako innego narzędzia prezentacji profilu artystycznego;
    ▪️ obejrzeć i przeanalizować studia przypadków, uzyskać odpowiedzi i omówić nurtujące pytania;
    ▪️ i ćwiczyć pitching własnych lub wymyślonych projektów kreatywnych z rówieśnikami.
    Wywodzący się z branży IT, filmowej i medialnej, pitching jest nową koncepcją w dziedzinie artystycznej – jest dość szczególny, a nawet może być przerażający. Dzieląc się naszą wiedzą i udzielając uczestnikom praktycznych wskazówek, chcemy upewnić się, że są oni w stanie skonstruować jasne ramy pomysłu na projekt i mieć odwagę, aby go zaprezentować!

    ZGŁOŚ SIĘ! 

    Gdzie: Rotacyjny Dom Kultury ul. Jazdów 3/18
    Godzina: 18-20

    Piknik migrancki 25.06

    𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁: 𝐀𝐅𝐑𝐎𝐃𝐀𝐍𝐂𝐄, 𝟭𝟳:𝟬𝟬 – 𝟭𝟴:𝟯𝟬
    Taniec afrykański z rejonu Rwandy inspirowany tańcami tradycyjnymi Zachodniej Afryki i współczesną pop-choreografią.
    Prowadził 𝐌𝐚𝐧𝐳𝐢 𝐂𝐚𝐥𝐞𝐛 – tancerz Afro Dance z Rwandy mieszkający w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z Afro Dance w ramach Refugee Dance Club w Bazie. Tańczy od 5 roku życia tańce afrykańskie Zachodniej Afryki i taniec współczesny.

    𝗠𝗶𝗴𝗿𝘂𝗷𝗮̨𝗰𝘆 𝗣𝗶𝗸𝗻𝗶𝗸𝗼𝘄𝘆 𝗦𝗹𝗮𝗺 𝗣𝗼𝗲𝘁𝘆𝗰𝗸𝗶, 𝟭𝟴:𝟯𝟬 – 𝟮𝟬:𝟬𝟬

    𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞: 𝐏𝐚𝐰𝐞ł Ł𝐮𝐡𝐨𝐰𝐲
    Urodzony w 1996 r. w Ukrainie, od 2016 r. zamieszkały w Polsce. Copywriter, dziennikarz, poeta, absolwent dziennikarstwa i nowych mediów Collegium Civitas w Warszawie. Od trzech lat związany ze Strefą WolnoSłową. Publikował w kilku polskojęzycznych mediach papierowych oraz internetowych (m.in. w „Dzienniku Gazecie Prawnej”), latem 2020 r. zadebiutował swoim tekstem na łamach „Krytyki Politycznej” w ramach projektu „mikrozamówienia”, realizowanego przez Jasną 10: Warszawską Świetlicę Krytyki Politycznej.

    𝐏𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐀𝐧𝐚𝐬𝐭𝐚𝐬𝐢𝐢 𝐌𝐚𝐭𝐬𝐤𝐢𝐞𝐯𝐢𝐭𝐜𝐡 “𝐒𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳́”, 𝟐𝟎:𝟎𝟎 – 𝟐𝟏:𝟎𝟎
    „Spowiedź” to monodram grupy artystycznej Heartbreaking Performance, który opowiada historię osoby z Białorusi, która zbyt późno zdała sobie sprawę z sytuacji w kraju. Apolityczna, oderwana od swojego języka, od narodowej historii i kultury, odzwierciedla stan wielu Białorusinów_ek przed rokiem 2020. Spektakl eksploruje tematy przemiany, poczucia winy i potrzeby międzynarodowego uznania Białorusinów. „Spowiedź” to opowieść o białoruskim oporze społecznym prowadzona pieśniami ludowymi ożywionymi techno folkiem i oryginalnymi kompozycjami AnaMovy.

    𝗔𝗻𝗮𝘀𝘁𝗮𝘀𝗶𝗮 𝗠𝗮𝘁𝘀𝗸𝗶𝗲𝘃𝗶𝘁𝗰𝗵 – magister sztuki i multidyscyplinarna artystka, muzyczka, performerka, reżyserka, menedżerka sztuki i trenerka wokalna. Urodziła się w Mińsku w Białorusi w rodzinie muzyków klasycznych. Obecnie skupia się na promocji swojego debiutanckiego albumu muzycznego, który łączy białoruski techno-folk i jej autorskie piosenki.

     

       Spotkanie sieciujące oraz warsztaty Afrodance są realizowane w ramach projektu Migrart.waw.pl współfinansowanego ze środków m.st Warszawy

    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    nie
    Content | Menu | Access panel