JUŻ WIDAĆ EUROPĘ! >

Jan pochodzi z Afganistanu. Zmuszony został do wyjazdu z kraju w 2000 roku, po siedmiu latach dotarł do Europy. Dziś pracuje w założonej przez siebie pizzerii we Włoszech, w Bolonii. Jego siedmioletnia podróż z ogarniętego wojną Afganistanu, przez Pakistan, Turcję i Grecję stała się inspiracją dla uczestników warsztatów Strefy WolnoSłowej do improwizacji słownych i ruchowych oraz do stworzenia spektaklu będącego opowieścią o podróży uchodźczej do Europy. Aktorzy-amatorzy, którzy od lutego 2013 r. uczestniczą w zajęciach Strefy WolnoSłowej w Ośrodku Kultury Ochoty, przygotowali wspólnie przedstawienie, gdzie prawdziwe historie afgańskich uchodźców przeplatają się z “Kandydem, czyli optymizmem” Woltera, stającym się ramą teatralnej opowieści.
Reżyseria: Alicja Borkowska
Tekst: Tomasz Gromadka
Współpraca przy warsztacie: Weronika Chinowska

Wystąpili: Małgorzata Biernadska, Radosław Czubacki, Aleksandra Górecka, Ela Jankowska, Rafał Kosiński, Noé Nitot, Olivier Noël, Lon Peterson, Mateusz Pietrzak, Łukasz Prusiński, Marysia Starzewska, Alina Synakiewicz, Stanisław Szewczyk, Ewelina Szmołda, Zuzanna Śmiechowska, Magdalena Wiszniewska.

Spektakl zrealizowany został w ramach festiwalu działań twórczych fundacji Strefa WolnoSłowa „Po sąsiedzku“. Festiwal zrealizowany został we współpracy z Ośrodkiem Kultury Ochoty oraz współfinansowany przez Dzielnicę Ochota m.st. Warszawy.