JĘZYK DO OC(A)LENIA >

16 maja o godz. 19:30 na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Warszawie odbyła się premiera spektaklu Strefy WolnoSłowej i Fundacji Rozwoju „Oprócz Granic”.  

WIDEO Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH I SPEKTAKLU

Wielokulturowa grupa teatralna fundacji Strefa WolnoSłowa zmierzyła się z opowieścią o dzieciństwie prowadzonej  z perspektywy dojrzałego mężczyzny, który powraca wspomnieniami do wydarzeń, obrazów i uczuć kształtujących jego życiowe wybory, tożsamość, poglądy na świat i ludzi.  Biografie uczestników, Polaków oraz migrantów i uchodźców zamieszkałych w stolicy, odwołanie do obrazów, wydarzeń i sytuacji z przeszłości, z kraju pochodzenia, z krajów przemierzanych przed przybyciem do Polski były impulsem do stworzenia autorskich tekstów, scen i choreografii. Wątki związane z tożsamością ukształtowaną na styku kultur i języków, w przestrzeni uzależnionej od ważnych momentów historycznych, przeplatają się z historiami uczestników warsztatów, które rozgrywają się na tle dzisiejszych konfliktów politycznych, sytuacji społecznej w Europie oraz kluczowych wydarzeń naszej współczesności.

Reżyseria: Alicja Borkowska
Tekst: Tomasz Gromadka
Scenografia: Kinga Nowicka
Reżyseria świateł: Sebastian Klim
Wizualizacje: Maria Porzyc

Wysąpili:  Mamadou Ba „Goo”, Weronika Brączek, Lusine Duryan, Paweł Fusiara, Agnieszka Gietko, Nieves Herrero, Tatiana Kaziv, Igor Klepikov, Anna Lipska, Mohamed Oujaa, Alessandro Palumbo, Reza Samadzadeh, Jose Luis Serrano,Bartłomiej Smoleński, Hanna Sokołowska, Małgorzata Sokołowska, Inga Shemaeva, Yuliya Soroka, Angelika Szkołuda, Xenie Vicaire, Wojciech Węgrzyński, Swietłana Zawadzka, Allan Zelaya

 


Organizatorzy:
 Fundacja Strefa WolnoSłowa, Fundacja Rozwoju „Oprócz Granic”

Partnerzy: Teatr Powszechny im. Zygumnta Hübnera w Warszawie, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Patron medialny: Kontynent Warszawa

Spektakl realizowany w ramach projektu TEATR/SPOTKANIE. Projekt TEATR/SPOTKANIE dofinansowany jest ze środków z Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z Budżetu Państwa.