CAŁE ŻYCIE PRZED SOBĄ >

7 i 8 marca 2014 o 19.30 w Studio Teatralnym”Koło” odbyły się pokazy nowego spektaklu „Całe życie przed sobą” Fundacji Strefa WolnoSłowa zrealizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju „Oprócz Granic”!

„Całe życie przed sobą” to nieśpieszna wędrówka w głąb człowieka i dookoła świata. To opowieść o spotkaniach z ludźmi z różnych kultur i tradycji, o różnych poglądach na świat. Historia z książki Emila Ajara o osieroconym chłopcu wychowującym się w imigranckich dzielnicach Paryża stała się punktem wyjścia do improwizacji trzydziestu uczestników wielokulturowych warsztatów teatralnych Strefy WolnoSłowej – Polaków i cudzoziemców mieszkających w Warszawie. Z improwizacji na temat bliskości, pamięci, dojrzewania i kształtowania swojej tożsamości powstał scenariusz spektaklu. Nowe przedstawienie Strefy WolnoSłowej to także historie miłości – macierzyńskiej, przyjacielskiej, romantycznej i zarazem opowieść o pożegnaniu.

Występują: Barbara Buksińska, Radosław Czubacki, Ivan Diaz, Agata Fiedotow, Anna Fiszer, Barbara Herman, Victoria Ivanova, Elżbieta Jankowska, Barbara Jędraszko, Olivia Klochko, Eugeniusz Konarnicki, Marina Kotnova-Tsedronska, Artem Kozlov, Veranika Los, Liudmyla Moriak, Roksolana Osiedach, Łukasz Prusiński, Helena Rajch, Vita Shakaraban, Victoriya Svanova, Mikołaj Szymański, Małgorzata Szymańska, Olga Vigovskaya, Magdalena Wiszniewska, Fenglan Xu, Abdellah Yamani, Łukasz Zdunek, Zinoviy Zhmurko, Oleska Zoloto-wa.

Tekst: Tomasz Gromadka

Reżyseria: Alicja Borkowska

Projekt współfinansowany jest ze środków z Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z Budżetu Państwa.

Patroni medialni: Radio Kampus, Refugee.pl, Kontynent Warszawa