Azyl Warszawa 2014 >

„Azyl Warszawa 2014″ – projekt działań twórczych z udziałem uchodźców, migrantów i Polaków na Targówku!

W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty opowieści oraz wielokulturowe warsztaty teatralne otwarte dla społeczności lokalnej Warszawy – w szczególności mieszkańców Targówka oraz dla uchodźców i migrantów zamieszkujących dzielnicę.

Projekt dzielił się na warsztaty opowieści w Klubie „Kołatka“ na których  zebrane zostały opowieści mieszkańców dzielnicy, natomiast warsztaty teatralne skupiły się na artystycznym przetworzeniu zebranych historii i zbudowaniu z nich krótkich form teatralnych oraz monologów. Powstałe formy teatralne przybliżające opowieści o dzielnicy tworzone przez mieszkańców, głównie seniorów oraz uchodźców i migrantów złożyły się na scenariusz interaktywnego wydarzenia teatralnego „Krótkie historie długiego czekania” w przestrzeni miejskiej, który był punktem kulminacyjnym projektu.

Spektakl „Krótkie historie długiego czekania” – wieńczący spotkania z seniorami i warsztaty wielokulturowe – odbył się 21 czerwca 2014 roku, wpisując się w międzynarodowe obchody Światowego Dnia Uchodźcy. Kilkugodzinny spektakl był swoistym teatralnym świętem, który rozgrywał się na kilku przystankach autobusowych i został zakończony wielkim finałem na Skwerze Wiecha na Targówku.

W ramach projektu odbyły się warsztaty opowieści w Klubie „Kołatka”, spotkania teatralne w siedzibie fundacji „Ocalenie” i w Ośrodku dla Uchodźców na Targówku oraz warsztat teatralny w Domu Kultury „Zacisze”.

WIĘCEJ O SPEKTAKLU „KRÓTKIE HISTORIE DŁUGIEGO CZEKANIA”

Projekt realizowany dzięki wsparciu Dzielnicy Targówek M.St. Warszawy i UNHCR Polska.

Główny partner: UNHCR Polska
Partnerzy: Dom Kultury “Zacisze”, Fundacja “Ocalenie”, PZERI Oddział Targówek, Klub „Kołatka”, Ośrodek dla Uchodźców na Targówku
Patroni medialni: Kontynent Warszawa, Purpose, Refugge.pl