• pl
 • en
 • Aktualności
  28.09, godz. 19.00

  Spotkanie otwarte jest dla wszystkich chętnych twórców i twórczyń migranckich oraz dla przedstawicieli i przedstawicielek instytucji kultury oraz organizacji, które zainteresowane są (teraz bądź w przyszłości) nawiązaniem współpracy z migrantami i migrantkami.

  Więcej informacji

  PRZENIKANIE

  „Słyszę jak się śmieją, bawią, słyszę, jak śpiewają, jak żyją, jak chodzą do pracy. Słyszę jak drogi alkohol wylewa się na podłogę, słyszę stukanie obcasów o parkiet, słyszę, jak odliczają, słyszę jak czekają. Słyszę, jak rozmawiają, krzyczą, szepczą, słyszę, ale nie rozumiem, co mówią.”

  O projekcie

  Sierpień – Grudzień 2015

  Przenikanie przez ściany, bariery, granice widzialne i niewidzialne, ale i przenikanie się form sztuki widoczne w działaniu teatralnym, Przenikanie dzieł literackich, nasycanie ich biografiami i prawdziwymi historiami, wzajemne PRZENIKANIE realności i fikcji, tego, co codzienne i tego, co artystyczne, PRZENIKANIE – przemieszczanie się z jednego miejsca na drugie i – poprzez działanie artystyczne – z miejsca zamkniętego, odizolowanego – do świata zewnętrznego, PRZENIKANIE historii ukrytych za murami, czy granicami, za dokumentami i stereotypami do świadomości tych wszystkich, którzy cieszą się pełnią praw obywatelskich, wolnością, kształtowaniem społeczeństwa i praw nim rządzące.

  W ramach projektu odbywały się wielokulturowe warsztaty teatralne, muzyczne i wizualne w Stole Powszechnym; warsztaty teatralne, muzyczne oraz wizualne w Areszcie Śledczym na Służewcu oraz warsztaty wizualne w Ośrodku dla Cudzoziemców na Targówku.
  Finałem projektu były inspirowane “Emigrantami” Mrożka spektakle „Słyszę jak tłuką kieliszki od szampana” – jeden w Stole Powszechnym z wielokulturową grupą uczestników (20-21 grudnia 2015), drugi z osadzonymi w Areszcie Śledczym na Służewcu (12 grudnia 2015).

  Projekt realizowany z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Sponsor: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  Organizator: Fundacja Strefa WolnoSłowa
  Partnerzy: Areszt Śledczy na Służewcu, Ośrodek dla Uchodźców na Targówku
  Patroni medialni: Dwójka PR, TVP Warszawa, Gazeta Stołeczna, Co jest grane, Wyborcza.pl, Metro Cafe

  tak
  nie
  nie
  nie
  nie
  nie
  nie
  nie
  nie
  nie