warsztaty_plakatowe

Zaczynamy warsztaty plakatowe >

Zapraszamy na warsztat z projektowania i tworzenia plakatów! Zajęcia przeznaczone są zarówno dla posiadających doświadczenie plastyczne, jak i dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować swoich sił w sztuce plakatu. Afisze, które stworzymy posłużą do promocji nowego spektaklu Strefy WolnoSłowej realizowanego w ramach projektu Azyl Warszawa / Beyond Theater już 24 czerwca na warszawskiej Pradze.

Technika pracy nad plakatami ustali się w procesie ich powstawania. Będziemy trzymać się technik analogowych (co najmniej na początku). Kolaże, chlapanie, malowanie, rysowanie, wycinanki, stemple i wiele innych metod.
Na dalszym etapie będziemy zajmować się obróbką techniczną i przygotowaniem plakatów do druku, bo przecież prace zawisną na mieście! Warsztaty okraszone będą zwięzłym wstępem merytorycznym, a prowadząca zrobi, co może, by dostarczyć uczestnikom inspiracji z najróżniejszych stron świata (i internetowych :) ).

Warsztaty odbędą się w Stole / Ogrodzie Powszechnym w sobotę i niedzielę (3 i 4 czerwca) w godzinach 12.00-15.00.

Ich kontynuacją będą indywidualne konsultacje projektów i ich przygotowanie do druku przez następne 10 dni.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres: alaborkowska@gmail.com

Prowadzenie:
Karolina Kotowska – zajmuje się projektowaniem graficznym (głównie plakatów i książek) i ilustracją. Skończyła grafikę na ASP w Warszawie i wzornictwo na School of Form w Poznaniu. Studiowała też w Łodzi i w Krakowie. Freelancerka pracująca przy projektach kulturalnych, edukacyjnych i społecznych, stroni od zleceń typowo komercyjnych. Nie wiem czy to pisać: Aktywistka pro uchodźcza (członkini grupy Chlebem i Solą, współautorka uchodźcy.info, organizatorka międzynarodowego konkursu na plakat posters-about-refugees.com). Kiedyś prowadziła bloga udającego stronę – portfolio: karokoto.blogspot.com, a jej siostra i znajomi założyli jej fanpage na fb. Czasem bierze udział w wystawach, czasem dostaje jakieś wyróżnienia w konkursach. Bardzo lubi swoją pracę i trochę za dużo czasu w niej spędza (a i tak robi może 5% tego, co jeszcze by chciała). Pracowała m.in dla: Strefy Wolnosłowej; uchodźcy.info; Plac Defilad; Ę; Centrum Komunikacji Społecznej m.st Warszawy; Urzędu Miasta Gdynia; Festiwalu Wielkopolska:Rewolucje; magazynu Wysokie Obcasy; magazynu Twój Styl; Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna; Docs Against Gravity Film Festival; Magazynu Usta; Fundacji Batorego; teatru Studio; Gdynia Design Days; Polskiej Akcji Humanitarnej; tygodnika Przekrój; periodyku Czarodziejska Kura; Wydawnictwa Krytyki Politycznej; Magazynu Piana; magazynu Zwykłe Życie; Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku; Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku; kina LAB w Warszawie; Pracowni Duży Pokój w Warszawie; zespołów Hellow Dog, Tania Odzież, Tygiel Folk Banda i dla Oli Bilińskiej; Fundacji Nowoczesna Polska; Centrum Edukacji Obywatelskiej; kawiarni warszawskich: Nowoczesna, Szczotki Pędzle, Chłodna 25, Towarzyska, barStudio i Stół Powszechny; restauracji F.Minga w Gdyni; School of Form; Klubu Muzycznego Ucho w Gdyni; portalu wymiany bezgotówkowej Wymiennik, Fundacji Na Rzecz Wspólnot Lokalnych Na Miejscu; Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Żydowskiego Instytutu Historyczny i wielu innych.