Warsztaty w Stole Powszechnym >

WARSZTATY MUZYCZNE
poniedziałki – raz w miesiącu:
27 listopada 2017, 18 grudnia 2017, 22 stycznia 2018, 19 lutego 2018
godz. 19.00-21.00

Na zajęciach improwizujemy pod okiem saksofonisty Raya Dickat’ego i innych członków Warszawskiej Orkiestry Improwizowanej. Używamy swojego głosu, odgłosów otaczającej przestrzeni miejskiej, instrumentów, ale i przedmiotów codziennego użytku. Warsztat otwarty jest zarówno dla tych, którzy posiadają własne instrumenty oraz przygotowanie muzyczne, jak i dla amatorów, zainteresowanych poznaniem podstaw kompozycji, eksperymentami z dźwiękiem czy głosem. W ramach zajęć uczestnicy poznają podstawy improwizacji muzycznej, w której dźwięki tradycyjnych instrumentów przeplatają się z dźwiękami przestrzeni, głosami, muzyką nieinstrumentalną.

Prowadzenie:
Ray Dickaty i muzycy związani z Warsaw Improvisers Orchestra
Ray Dickaty jest saksofonistą i kompozytorem. Ma w dorobku ponad 60 nagrań z różnymi składami. Brał udział w licznych trasach koncertowych i występował w programach telewizyjnych i radiowych na całym świecie. Obecnie mieszka w Warszawie i jest aktywnym przedstawicielem polskiej improwizowanej sceny muzycznej. Jest członkiem Trifonidis Free Orchestra i założycielem Warsaw Improvisers Orchesrtra – zespołu oddającego się spontanicznemu tworzeniu muzyki wolnej improwizacji w wielkiej skali. Projekt ten powstał po to, aby umożliwić muzykom granie w dużym, improwizującym zespole.

PISANIE CO WTOREK
wtorki
godz. 19.00-21.30

Autorskie zajęcia wykorzystujące metodę creative writing oraz awangardowe techniki pisania (futurystyczne, surrealistyczne). Warsztaty wykorzystują doświadczenia życiowe i opowieści uczestników do tworzenia różnorodnych tekstów – fragmentarycznych narracji, wspomnień, monologów teatralnych, biografii, tekstów opartych na neologizmach. Bierzemy na warsztat także problemy współczesnego świata – wojny, napięcia społeczne i ekonomiczne, migracje. Teksty są wspólnie czytane i omawiane.

Prowadzący:
Tomasz Gromadka – dramatopisarz, animator kultury, okazjonalnie poeta. Dramaturg wielu projektów fundacji Strefa WolnoSłowa, m.in. projektu Azyl Warszawa, autor tekstów, m.in. do spektakli “Rozgubieni”, “Mówię do ciebie o Polsce”, „Nie minęliśmy jeszcze wszystkiego, co można minąć“. Prowadzi warsztaty pisarskie i teatralne dla różnych grup wiekowych oraz różnych środowisk społecznych. Jego sztuki „Deportacja” i „Strajk arabskich pielęgniarek” drukowane były w miesięczniku „Dialog”.

BLISKOŚĆ W RUCHU – zajęcia dla dzieci i rodziców
soboty: 9, 15 grudnia; 20 stycznia: 3, 17, 24 lutego;
godz. 12.00-13.30

Bliskość w ruchu to doświadczanie ruchu i bliskości w zabawie. Rodzice i dzieci będą mieli szansę na rozwinięcie nowej formy komunikacji, która sprawi radość obojgu. Dzieci zwiększą swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice staną się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci. Spotkania to nauka kontrolowanego ruchu, który jest dla dzieci punktem wyjścia do świadomego radzenia sobie z emocjami również w kontaktach społecznych.

Będziemy biegać, skakać, turlać się, latać i upadać, śmiać się i rozwijać spontaniczność, a wszystko to przyprawione oczywiście wyśmienitą zabawą i sporą dawką pozytywnej energii.
Dorosłe obowiązki zostawimy za drzwiami. Najważniejsza jest nasza OBECNOŚĆ. Świadoma.

Naszą najważniejszą zasadą będzie brak przymusu i konieczności wyrobienia się w jakimś standardzie, co nie oznacza braku zasad.

Pojedyncze wejście: 30zł (para rodzic i dziecko)
Zapisy: katarzyna.sz.burzynska@gmail.com

Prowadząca:
Katarzyna Burzyńska – psycholog, performerka. Praktykuje różne techniki taneczne, wykorzystując je w pracy z kolektywem artystycznym SzurSure. Eksploruje ruch jako alternatywną formę komunikacji i narzędzie wykorzystywane w rozwoju. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa od wielu lat. Począwszy od lekcji tańca przez zajęcia arteterapii i bajkoterapii na oddziale onkologicznym po pracę w przedszkolu, gdzie wspiera terapeutycznie dzieci z zaburzeniami rozwoju i trudnymi zachowaniami.