Uchodź! Kurs uciekania dla początkujących >

spektakle: 16, 17 grudnia 2017, godz. 19.30
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera w Warszawie

Spektakl Strefy WolnoSłowej bazuje na biografiach i opowieściach Polaków – uchodźców w Iranie po II Wojnie Światowej. Wywiady z osobami, które razem z Armią Andersa pod koniec wojny uciekły z Sybiru na Bliski Wschód zgromadzone zostały przez Dom Spotkań z Historią w Archiwum Historii Mówionej. Wykorzystane następnie przez Artura Pałygę do napisania tekstu stały się inspiracją do pracy w polsko-irańskiej grupie artystów.

Pierwszy etap pracy odbył się pod koniec 2016 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz w Teheranie i kontynuowany jest w tym roku w gronie artystów z Polski, Iranu oraz Irańczyków mieszkających w Warszawie.

Opowieści Polaków o Iranie przeplatają się z obrazami współczesnego życia w tym kraju. Stają się pretekstem do opowieści o styku dwóch kultur, o historycznej gościnności, jak również o współczesnej opresji państwa i religii.

Tekst: Artur Pałyga
Reżyseria: Alicja Borkowska
Wideo: Maria Porzyc
Muzyka: Ray Dickaty
Występują: Michał Dudziński, Sanam Naderi, Dorota Papis, Daniel Sadr, Farid Torabpour, Łukasz Wójcicki
Produkcja: Weronika Chinowska

Bilety: 25 zł do zakupu bezpośrednio przed spektaklem po wcześniejszej rezerwacji miejsc:
w.chinowska@strefawolnoslowa.pl

Spektakl jest koprodukcją Strefy WolnoSłowej, Domu Spotkań z Historią i Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera. Współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu Stół Powszechny – miejsce spotkań twórczych

 

The exchange of artists is co-funded by the Creative Europe Programme of the European Union.
UE
The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein.