21078510_1608449259220838_932311140429221965_n

Pisanie na Pradze i dalej >

Pisanie otwarte dla każdej i każdego:

Pisanie co wtorek
co wtorek, o godz. 19, Stół Powszechny, ul. Zamoyskiego 20  

Spotkania pisarskie nastawione na rotacyjne uczestnictwo i mierzenie się na każdych zajęciach z inną formą pisarską, a także z osiągnięciami awangard XX wieku – surrealizmu, dadaizmu, futuryzmu. Często pisanie tekstów poprzedzone jest rundą inspiracji, podczas której powstają pomysły, z których potem wszystkie osoby uczestniczące w zajęciach mogą korzystać.

Pisanie kreatywne w ADA Puławska
co piątek, o godz. 17:30, ADA Puławska, ul. Puławska 37

Spotkania pisarskie, na których przetwarzamy własne doświadczenia i przemyślenia w teksty. Mierzymy się z różnorodnymi formami pisarskimi, m.in. z biografią, ustawą, definicją słownikową. Piszemy z głowy, ze słuchu i z inspiracji płynących od innych osób. Spotkania są częścią działań kolektywu Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna.

Pisanie dla zamkniętych grup

Pisanie w Szkole

Zajęcia z pisania kreatywnego dla uczennic i uczniów dwóch klas szkoły podstawowej na Pradze Południe. Zadania pisarskie dostosowane są do wieku uczestników i łączą w sobie zabawę słowem, współpracę w grupach oraz przeciwdziałanie ksenofobii.

Pisanie w Areszcie

Zajęcia z więźniarkami z Aresztu Śledczego na Olszynce Grochowskiej. Pisanie tekstów na podstawie biografii, przemyśleń i wyobraźni.

Prowadzący:
Tomasz Gromadka – dramatopisarz, animator kultury, okazjonalnie poeta. Dramaturg wielu projektów fundacji Strefa WolnoSłowa, m.in. projektu Azyl Warszawa, autor tekstów, m.in. do spektakli “Rozgubieni”, “Mówię do ciebie o Polsce”, „Nie minęliśmy jeszcze wszystkiego, co można minąć“. Prowadzi warsztaty pisarskie i teatralne dla różnych grup wiekowych oraz różnych środowisk społecznych. Jego sztuki „Deportacja” i „Strajk arabskich pielęgniarek” drukowane były w miesięczniku „Dialog”.