30724285_1652476168171639_2175381504991952896_n

LUDZIE – zapisy na warsztaty w poznaniu >

LUDZIE
2 – 6. maja 2018

- warsztaty przy rezydencji Strefy WolnoSłowej dla cudzoziemców mieszkających w Poznaniu

Strefa WolnoSłowa zaprasza cudzoziemców mieszkających w Poznaniu do udziału w projekcie LUDZIE – warsztacie opowieści i ruchu, w czasie którego poprzez narzędzia teatralne zastanowimy się wspólnie nad stosunkiem ludzi do zwierząt i jak ten kształtuje dziś nasze podejście do innych ludzi i świata.

Już dawno wyparliśmy to, kim naprawdę jesteśmy. Powołaliśmy do istnienia zupełnie fałszywą opozycję między człowiekiem a zwierzęciem. To jakby pszczoła nie chciała być więcej owadem, a drzewo zabraniało innym nazywania go rośliną. Stawiamy się nie tylko obok innych zwierząt, ale też, a może przede wszystkim, ponad nimi. Tworzymy fabryki mięsa, nie dostrzegając w zwierzętach istot. Dajemy sobie prawo do zabijania ich dla czystej przyjemności. Mało tego, również w ramach własnego gatunku dokonujemy podziałów na tych, których traktujemy „po ludzku”, oraz na tych, którzy są „zezwierzęceni”.

Przyjrzymy się opisom, obrazom i językowi, jakiego człowiek używa odnosząc się do kontroli i zabijania ludzi i zwierząt. Skonfrontujemy ze sobą słownik myśliwych, aktywistów praw ludzi i zwierząt oraz język świata komercji i polityki. Autorskie wywiady i materiały dokumentalne staną się inspiracją dla działania scenicznego.

Reżyseria: Alicja Borkowska
Tekst: Przemysław Pilarski
Choreografia: Łukasz Wójcicki

Grupa warsztatowa otwarta jest dla wszystkich, bez względu na wcześniejsze doświadczenie w pracy artystycznej bądź teatralnej oraz bez względu na stopień znajomości języka polskiego. Nasza praca warsztatowa bazować będzie przede wszystkim na improwizacji słownej i ruchowej, ćwiczeniach z kreatywnego pisania na scenie, na opowieści oraz ruchu inspirowanym animal flow.

Pierwsze warsztaty: 2-6 maja 2018. Warsztaty będą odbywać się w godzinach popołudniowych.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: a.kolodziej@scenarobocza.pl do dnia 30 kwietnia 2018.
W zgłoszeniu prosimy o kilka słów o sobie, odpowiedź na pytanie, dlaczego interesuje was udział w projekcie oraz ewentualne informacje o dotychczasowym doświadczeniu artystycznym.

————————————————————————————————————-
Projekt realizowany jest w ramach współpracy Sceny Roboczej, Strefy WolnoSłowej i Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie.