Cykl koncertów w Stole Powszechnym >

Zapraszamy na cykl koncertów w Stole Powszechnym!

Poniedziałek
listopada 2020 r.
godz. 19.00
Stół Powszechny w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera
ul. Zamoyskiego 20, Warszawa

Zapraszamy do Stołu Powszechnego na koncert Łukasza Kacperczyka, Piotra Mełecha, Piotra Dąbrowskiego i Veraniki Los.

Piotr Dąbrowski – perkusjonista, plastyk, piszący. Jest przede wszystkim praktykiem dźwiękowym, podążającym drogą własnego wyczucia i zdobytego doświadczenia, nie wyrzekającym się jednak tego, że inspiracje pochodzą zewsząd. Praktyka muzyczna staje się dla niego praktyką duchową – życiową – Drogą Dźwięku, scalającą zasadą funkcjonowania ze sobą i Światem. Jest uczniem nieżyjącego już perkusjonisty Davida Saucedo Valle, oraz perkusisty Piotra „Ciemnego” Ciemniewskiego. Członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Związku Polskich Artystów Plastyków Sztuka Użytkowa.

Piotr Mełech – muzyk, artysta wizualny, klarnecista, improwizator-kompozytor odwołujący się zarówno do jazzowej tradycji, europejskiej awangardy, free impro, czy też szeroko pojętej muzyki etnicznej. Działa również na polu muzyki elektro-akustycznej. Współtworzy takie grupy jak: Warsaw Improvisers Orchestra, Kwartet, Polski Piach, Cukier, Tsigunz Fanfara Avantura, MELECH, Śmierć i Łzy. Wziął udział w wydaniu ponad 20 albumów. Współpracował m.in. z Michael Zerang, Fred Lonberg-Holm, Mark Feldman, Tadeusz Sudnik, Mieczysław Litwiński, Ksawery Wójciński, Patryk Zakrocki, Jacek Mazurkiewicz, Vasco Trilla, Marcin Albert Steczkowski, Jacek Buhl. Prowadził cykl koncertów improwizowanych Triolowe Rozkłady Yazzdy, oraz Jeden do Jeden. Współtwórca Circular Breathing Festival.

Łukasz Kacperczyk – zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków. Jego instrument to syntezator modularny.
Połowa duetu Lukanto (z Antoniną Nowacką). Gra w trio z Dominikiem Strycharskim i Pawłem Szpurą. Członek zespołu Cukier (Kasperek/Mełech/Kacperczyk). Wspólnie z Wojtkiem Kurkiem (perkusja) tworzy duet Paper Cuts. Jest czwartym członkiem Modular String Trio. Udziela się w Warsaw Improvisers Orchestra. Razem z Mateuszem Wysockim (Fischerle) nagrywa jako Bouchons d’Oreilles.

Veranika Los – improwizująca wokalistka i performerka. Od 2012 jest związana z fundacją Strefa WolnoSłowa, występuje m.in. z Warsaw Improvisers Orchestra, Sound in Space Orchestra, Fantastic Swimmers.

Piotr Dąbrowski – Solo
— Interwał ——
Łukasz Kacperczyk – syntezator modularny
Piotr Mełech – klarnet basowy
Veranika Los – głos
Piotr Dabrowski – perkusja
Bilety (20 zł) dostępne są w kasie Teatru Powszechnego lub online:

—————————————————————-

Poniedziałek
26 października 2020 r.
godz. 19.00
Stół Powszechny w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera
ul. Zamoyskiego 20, Warszawa

Zapraszamy do Stołu Powszechnego na koncert Natana Kryszaka oraz Grupy Robactwo.

Natan Kryszak – saksofonista, kompozytor, rzeźbiarz i performer. Urodzony w 1995 w Gdyni.
Robactwo – postpunkowy zespół powstały w Warszawie na przełomie 2019 i 2020 roku, wykorzystujący improwizację, oscylujący swoją muzyką wokół słowa mówionego. Robactwo to grupa założona przez muzyków współtworzących m.in. Warszawską Orkiestrę Improwizowanę, PatoMazo Machefi, Skerebotte Fatta i Tatansquaw.

Mamadou Ba – bass, wokal
Marcin Gokieli – wokal, tekst
Dominik Mokrzewski – perkusja, wokal
Tomek Śliwka – gitara, wokal

Bilety (20 zł) dostępne są w kasie Teatru Powszechnego lub online: https://www.powszechny.com/rezerwacja/index.html

—————————————————————————————————————————————————————-

Koncert jest częścią programu Sound in Space kuratorowanego przez Ray’a Dickaty’ego w ramach projektu „Dramaturgie społeczne”, organizowanego przez Teatr Powszechny w Warszawie i Fundację Strefa WolnoSłowa, dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

RGB_BLACK_white_on_kolor

indeks

dramaturgie-spoleczne-fin

tp-miasto

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01