4 czerwca dziś – tworzymy „Atlas Wolności” >

ATLAS WOLNOŚCI – zapraszamy wszystkich do podzielenia się swoimi wspomnieniami, skojarzeniami, pamiątkami, spostrzeżeniami, historiami związanymi z 4 czerwca 1989 oraz z WOLNOŚCIĄ!

4 czerwca 2017 Dom Spotkań z Historią i Strefa WolnoSłowa zapraszają do tworzenia instalacji artystycznej na Pikniku „Świętujemy wolność” i do udziału w mikro warsztatach tanecznych, teatralnych i wizualnych!

Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, Polaków i cudzoziemców!

Między 15.00 a 20.00 na skwerze ks. Twardowskiego będziemy razem pisać, opowiadać, tańczyć, rozmawiać i zastanawiać się nad tym, czym jest wolność dziś, w Polsce, w Europie i poza jej granicami. Przynieście zdjęcia, pamiątki, przedmioty, które kojarzą Wam się z tamtym czasem, z ważnymi dla Was wydarzeniami z ’89, ale też obrazy, myśli, dźwięki, które wydają Wam się kluczowe w rozumieniu WOLNOŚCI dziś. Opowiecie nam o nich i wspólnie zbudujemy wielki ATLAS WOLNOŚCI, który stanie się nie tylko dokumentacją ważnych wydarzeń politycznych, ale też, a może przede wszystkim, śladem tych wszystkich małych, codziennych, osobistych historii i wydarzeń, które złożyły się na wielką historię!